Nasze projekty

Nowa sztuka - młodzi artyści

Jednym z obszarów zainteresowania fundacji jest wspieranie działalność młodych artystów. FUNDACJA FAGRON TOGETHER razem z Fundacją SPLEEN pomaga artystom, tym razem poprzez wsparcie wystawy „Nowa Sztuka”: Młodzi artyści w Pałacu Potockich.

Wystawę otworzył wernisaż 1 września 2023 roku w Pałacu Potockich, a sama wystawa potrwa sześć dni. Jej celem był focus na tożsamość twórców związanych z projektem SPLEEN. Starając się znaleźć odpowiedź na podstawowe pytania tożsamościowe, wystawa prezentowała bogatą i zróżnicowaną twórczość artystyczną, która zestawiona zostaje z poglądami Artystów i Artystek na podstawowe problemy współczesności i ich miejsce w świecie.

Farmaceuci organizują pomoc dla Ukrainy

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie poruszyła wszystkich Polaków. W całym kraju trwają zbiórki i organizowana jest pomoc dla uchodźców z kraju objętego wojną.

Wśród pomagających są również farmaceuci działający w Punkcie Pomocy Farmaceutycznej zorganizowanym pod patronatem Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie przy ulicy Daszyńskiego 22.

Swoje wsparcie zaoferowali także farmaceuci pracujący w firmie Galfarm z grupy Fagron, przekazując dla potrzebujących żele do higieny rąk i inne przydatne produkty oraz angażując się w pełnienie dyżurów w punkcie.

Lato w mieście dla dzieci i młodzieży

Fundacja objęła patronat nad programem „Lato w mieście” dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Stowarzyszenie „Teatr Nowy” w Krakowie dotując zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach tego programu. W ramach patronatu Fundacja została partnerem Teatru Nowy Proxima.

Fundacja wspiera „Zemstę” Aleksandra Fredry

Fundacja Fagron Together, wspiera rozwój dzieci i młodzieży, wspierając finansowo występ szkolnego kółka teatralnego XLIV Liceum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie. Dwa występy przedstawiające sztukę „Zemsta” Aleksandra Fredry odbyły się 24 kwietnia 2023 r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Marsz dla zdrowia

10 września odbyła się XI edycja "Walkathon Neuca dla zdrowia" w Toruniu. Jest to impreza promująca ideę zdrowego stylu życia i zdrowia. To otwarte dla wszystkich osób chcących zawalczyć o swoje zdrowie wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

W tym roku, trasę ponad 6km uczestnicy marszu pokonali dla osób chorych na cukrzycę. Na mecie czekały liczne atrakcje promujące zdrowy tryb życia, m.in. Toruński Test Sprawności oraz Niebieskie Miasteczko Zdrowia z licznymi badaniami diagnostycznymi.

Fagron Together wspiera rozwój i edukację młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, poprzez umożliwienie uczniom wzięcia udziału w wykładach i zajęciach praktycznych organizowanych przez Fagron sp. z o.o. Uczniowie będą mieli również możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień zawodowych, dzięki udziałowi w praktykach zawodowych, szkoleniach i warsztatach.

Fundacja wspiera młodzież w Trzebini
Młodzi sportowcy wspierani przez Fundacje Fagron Together

Wiemy, jak ważną rolę w życiu młodych osób odgrywa sport, dlatego ogromnie cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć młodych pływaków ze szkoły sportowej UKS Omega Olkusz przekazując im pakiet ręczników.

Pomagamy Ukraińskim dzieciom

W związku z falą uchodźców z Ukrainy, będącej pokłosiem toczącej się wojny, już w marcu 2022 roku Fundacja Fagron Together objęła opieką kilkanaścioro ukraińskich dzieci w szkole podstawowej Academos w Krakowie, wspomagając finansowo ich edukację oraz wyżywienie.